Польща в останній момент відмовилась приймати урядову делегацію Ізраїлю


Польща скасувала переговори з делегацією Ізраїлю через зміну учасників з ізраїльської сторони та намагання обговорити питання, про яке заздалегідь не домовлялися, – реституцію майна, втраченого польськими євреями після Другої світової
Про це повідомляє МЗС Польщі.

“У зв’язку з публікаціями у ЗМІ МЗС хоче заперечити, що 13 травня до Варшави приїде ізраїльська делегація на чолі з генеральним директором міністерства соціальної рівності Аві Коуен-Скалі. У зв’язку із здійсненою в останній момент зміною у складі ізраїльської делегації, що могло свідчити про те, що розмови мали б концентруватися на питаннях реституції майна, польська сторона прийняла рішення про відміну візиту ізраїльських чиновників”,- йдеться в повідомленні польського зовнішньополітичного відомства. Об этом сообщает turbo-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

У неділю ізраїльське видання "Times of Israel" повідомило, що до Варшави в понеділок приїде ізраїльська делегація, яка обговорюватиме питання повернення євреям втраченого після Другої світової війни майна. У міністерстві соціальної рівності Ізраїлю назвали цю зустріч “важливим і безпрецедентним політичним досягненням”.

11 травня у Варшаві пройшла багатотисячна акція націоналістів проти набуття чинності в США Акту 447, що дозволяє чинити санкційний тиск на країни, які не прийняли закони про реституцію єврейської власності, втраченої в період Голокосту.

Згідно з новим американським законом, моніторингові функції за просуванням реституційних процесів в десятках країн, включаючи Польщу і Румунію, передані Держдепартаменту США. Він буде випускати регулярні повідомлення про ситуацію з поверненням власності її власникам та їхнім спадкоємцям.

  • Нагадаємо, у лютому було скасовано візит польської делегації на саміт Вишеградської четвірки до Єрусалиму, а також скасовано і сам саміт, через заяву в.о. міністра закордонних справ Ізраїлю Ісраеля Каца про "вроджений антисемітизм поляків".

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/13/polscha_v_ostanniy_moment_vidmovylas_pryymaty_uryadovu_delegaciyi_izrayilyu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя